Sztuka Wojny. Wydanie II

Sztuka Wojny. Wydanie II

Autor: Sun Tzu, Sun Pin

Rok wydania: 2008
Wydawnictwo: OnePress

Pożycz z naszej biblioteki     Kup w księgarni

Chińskie traktaty zawierające zasady taktyki i strategii skuteczne nie tylko w wojsku, ale również w interesach i życiu osobistym.

Niewiarygodne, że zasady i metody konfrontacji z przeciwnikiem znane w odległej epoce i zupełnie innej cywilizacji z powodzeniem znajdują zastosowanie również dzisiaj. "Sztuka wojny" Sun Tzu i "Metody wojskowe" Sun Pina przedstawiają zbiór zaleceń i rad dla każdego, kto dowodzi ludźmi, stawia czoła wyzwaniom i walczy o pozycję dla siebie i swoich podwładnych.

Zawarta w tej książce wiedza nie wymaga naukowego przygotowania i jest przystępna dla każdego czytelnika. Słowa chińskich mędrców opatrzone zostały komentarzami zawierającymi wyjaśnienia trudniejszych fragmentów, opisami kontekstu sytuacyjnego i propozycjami zastosowania ich interpretacji w sytuacjach życia codziennego.
O skuteczności ponadczasowych chińskich nauk wiedzą azjatyccy politycy, biznesmeni i wojskowi od dwu i pół tysiąca lat. W XX wieku, po przegranej wojnie w Wietnamie, przekonały się o niej również Stany Zjednoczone, gdzie od kilkudziesięciu lat wykłada się wiedzę Sun Tzu i Sun Pina na uczelniach wojskowych.

Opanowanie skutecznych strategii przydaje się nie tylko na wojnie, ale również na co dzień. Nauki Sun Tzu nadają się do zastosowania w negocjacjach, windykacjach, marketingu, reklamie, sporcie, walce z konkurencją, zarządzaniu ludźmi i obronie własnych interesów.

Te traktaty uczą zwyciężać.

 17 stycznia 2012

Maciej Połoński na temat tej książki:

Trzynaście rozdziałów w formie zwięzłych przykazań o tym, jak prowadzić wojnę, dowodzić wojskiem, wykorzystywać wywiad. Mimo, że powstały 2500 lat temu, obserwacje te są nadal aktualne.

Podstawowe przesłanie Sun Tzu to przede wszystkim unikanie konfliktu - a angażowanie się wyłącznie w sytuacji kiedy wiemy, że możemy wygrać. A kiedy mamy największą szansę na wygraną? Kiedy znamy siebie, przeciwnika i teren, w którym będzie toczona walka. Warto znaleźć wolną chwilę, i o tym pomyśleć.

Partnerzy

© 2024 Fundacja Startup School  |  Polityka plików cookie