Skuteczna rekrutacja, czyli jak samodzielnie zatrudnić właściwą osobę na właściwe stanowisko

Skuteczna rekrutacja, czyli jak samodzielnie zatrudnić właściwą osobę na właściwe stanowisko

Autor: Dominik Wieczorek

Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Onepress

Pożycz z naszej biblioteki     Kup w księgarni

Na każde ogłoszenie o pracy pojawiające się w gazecie czy też na portalach rekrutacyjnych przychodzą setki zgłoszeń. Niestety, po wstępnej selekcji okazuje się, że większość osób nie spełnia podstawowych potrzeb pracodawcy. Zostaje kilkunastu, czasem dwudziestu kandydatów, których zaprasza się na rozmowę kwalifikacyjną. Po tym etapie selekcji wyłania się dwie, trzy osoby i wśród nich wybiera zwycięzcę rekrutacji. Zostaje zatrudniony. Sukces? Nie zawsze. Nader często okazuje się, że mimo starannie przeprowadzonego procesu rekrutacji, uważnej selekcji i rozważnego wyboru kandydata jedna i druga strona są niezadowolone z efektów. Pracodawca rezygnuje z pracownika albo też pracownik dziękuje za pracę. I rekrutacja zaczyna się od nowa…

Poszukiwanie potencjalnych pracowników nie musi być powtarzającym się, kosztownym i czasochłonnym koszmarem. Dzięki książce Dominika Wieczorka masz szansę szukać idealnego kandydata tylko raz (lub raz na długi czas), a skutecznie! Autor, specjalista w dziedzinie zasobów ludzkich, poprowadzi Cię przez proces rekrutacji krok po kroku. Pomoże Ci zdefiniować, kogo tak naprawdę szukasz, i wskaże odpowiednie kanały dotarcia do takiej osoby z ogłoszeniem o pracy. Gdy zaleje Cię fala dokumentów CV, podpowie, jak odsiać prawdę od kłamstwa i ustrzec się błędów selekcyjnych. Otworzy przed Tobą świat przydatnych testów psychologicznych i metod oceny umiejętności praktycznych. Będzie z Tobą podczas rozmowy kwalifikacyjnej i po niej, gdy wybierzesz doskonałego kandydata. Kandydata, który stanie się Twoim najlepszym pracownikiem!

 28 maja 2012

Maciej Połoński na temat tej książki:

Dominik Wieczorek jest specjalistą w dziedzinie rekrutacji i selekcji, autorem Testu Inteligencji Sprzedażowej, którego używamy w Talenter.pl. Jego najnowsza książka jest dobrym przewodnikiem do zbudowania skutecznego systemu rekrutacyjnego w firmie.

Podstawa to skuteczne pytania!

W selekcji ważne jest zróżnicowanie kandydatów, a najczęstszym narzędziem używanym w firmach jest rozmowa kwalifikacyjna. Książka uczy zadawania dobrych pytań – aby uniknąć sytuacji, gdzie zatrudniamy kandydata, który nie posiada wymaganych kompetencji a jedynie dobrze odpowiada na pytania.

Książka jest pełna praktycznych porad, warto zajrzeć w końcu <cpt obvious>sukces firm tworzą ludzie!</cpt obvious>

Partnerzy

© 2024 Fundacja Startup School  |  Polityka plików cookie