Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com

Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com

Autor: Richard L. Brandt

Rok wydania: 2013
Wydawnictwo: Onepress

Pożycz z naszej biblioteki     Kup w księgarni

Dlaczego Amazon odniósł tak wielki sukces, podczas gdy konkurencja już dawno zwinęła interes? Niekwestionowanym ojcem sukcesu jest Jeff Bezos (zawód: dyrektor generalny i innowator). Dzięki umiejętności perspektywicznego myślenia oraz bezwzględnemu wyczuciu biznesowemu Bezos zmienił swoją firmę w internetowego giganta dyktującego rynkowe warunki.

Oto opowieść o człowieku, który z komputerowego maniaka stał się przedsiębiorcą z misją zrewolucjonizowania świata. Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób pracuje ten genialny biznesowy umysł i jak podejmuje strategiczne decyzje, ta książka będzie dla Ciebie prawdziwym objawieniem. Z pewnością dzisiejsze rewolucyjne pomysły Bezosa będą jutro kopiowane przez resztę świata. Pozwól porwać się tej inspirującej opowieści i wyjdź poza tysięczne grono kopistów!

 21 lutego 2013

Wojtek Latoszek na temat tej książki:

Spodziewałem się czegoś pokroju biografii Jobsa, niestety do książki Isaacsona „Jednym kliknięciem” jest bardzo daleko.
Mimo, że na pierwszy rzut oka jest cieniutka i malutka czyta się ja niezbyt szybko - wydaje się być po prostu średnio napisana. Często autor zwraca uwagę na jakieś mało istotne kwestie, jak to na jakich serwerach na początku stał Amazon - kamon, kogo poza geekiem, który nawet nie będzie wiedział o tej książce to zainteresuje :) Za to pomijane praktycznie jest to jak Amazon przetrwał pęknięcie bańki.

Żeby nie było, że tylko narzekam i marudzę, to muszę napisać, że mimo wszystko dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczach - polecam historię o obsłudze kart kredytowych na początku istnienia Amazona i o tym w czym swoje udziały lub czego właścicielem jest Amazon - można się zdziwić :)

Jako uzupełnienie książki fajnie rzucić okiem na tę prezentację:

http://www.slideshare.net/faberNovel/amazoncom-the-hidden-empire

 8 kwietnia 2013

Piotrek Podgajny na temat tej książki:

A ja polecam historię o patencie 1-Click - ciekawe, zwłaszcza w kontekście ostatnich wojen patentowych. Druga rzecz, dla której warto przeczytać tę książkę to zdolności menedżerskie Bezosa i jego strategiczne myślenie - respekt.

Poza tym, zgadzam się z Wojtkiem - fabuły to tu nie ma. Idziemy po prostej linii, od małego Amazon, do dużego Amazon, po drodze potykając się o mało istotne szczegóły.

Przeczytaj, jeśli chcesz zobaczyć jaki jesteś mały i ile Ci brakuje.

 7 maja 2013

Daniel Szymczak na temat tej książki:

Dobra lektura dla początkujących przedsiębiorców. Może być inspiracją dla wielu, potrafi zatrzymać na moment i dać do myślenia ale także fragmentami przynudzić. Książka w zwięzły sposób opisuje początki Amazonu. Wartościowa pozycja dla stawiających pierwsze kroki w biznesie.

 6 sierpnia 2013

Łukasz Sieradzki na temat tej książki:

Książka motywuje do działania. Pokazuje na przykładzie Bezosa drogę do fortuny poprzez wprowadzanie na rynek i rozwój Amazona. Nie jest poradnikiem, choć z zachowań bohatera można dla siebie wyciągnąć kilka cennych rad. Niektóre szczegóły, jak pisali poprzednicy, wydają się być niepotrzebne i niezrozumiałe.

 11 września 2014

Lidka Herasimowicz na temat tej książki:

Interesująca lektura, zważywszy na przebiegłość Bezosa, jego sposoby na blokowanie konkurencji, pomysłowość i upór. Forma lekka i przystępna, wciągająca. Polecam jako coś w rodzaju studium zachowań mocnego i gracza ;)

Partnerzy

© 2024 Fundacja Startup School  |  Polityka plików cookie