Geny władzy. Jaki typ władzy prezentujesz i czy coś w tej materii można zmienić?

Geny władzy. Jaki typ władzy prezentujesz i czy coś w tej materii można zmienić?

Autor: Maggie Craddock

Rok wydania: 2013
Wydawnictwo: Studio EMKA

Pożycz z naszej biblioteki     Kup w księgarni

Ile razy wyszedłszy z biura po szczególnie frustrującym dniu zastanawiałeś, jak należało zareagować, by obronić się przed negatywnymi doświadczeniami i zmienić je w pozytywne? Być może chodziło o trudną rozmowę z apodyktycznym szefem lub z wszystkowiedzącym współpracownikiem, który spowodował, że poczułeś się niepewnie. Czy możliwe, że twoja reakcja na tego typu interakcje, wynika prawdopodobnie z dynamiki relacji, których doświadczyłeś jako dziecko? Czy możliwe, że twoja dziecięca osobowość wrosła w twoją osobowość w aspekcie związanym z władzą w pracy?

Coach menedżerski Maggie Craddock w książce „Geny władzy” wyjawia, jak je wykorzenić i jak skuteczniej stosować władzę, którą dysponujemy, by rozwijać swoją karierę zawodową. Wyróżnia cztery typy władzy oraz wyjaśnia, w jaki sposób możesz zdiagnozować, do którego typu należysz. Autorka przedstawia proces eliminowania kluczowych destrukcyjnych nawyków, w jakie wyposażył nas system rodzinny, i zastępowania ich nowymi zachowaniami, które będą pomocne w skutecznym współdziałaniu z innymi w środowisku zawodowym.

Z tej książki dowiesz się, jak rozpoznać swoje słabe strony, charakterystyczne dla typu władzy, który reprezentujesz, a potem na nowo uwarunkować swoje zachowania. Zyskasz wiedzę umożliwiającą zrozumienie, w jaki sposób możesz stać się bardziej skutecznym profesjonalistą oraz pomoc w sformułowaniu planu działania, koniecznego do osiągnięcia tego celu. Masz szansę pozbyć się bezproduktywnych nawyków i przejąć kontrolę nad relacjami w miejscu pracy

Partnerzy

© 2024 Fundacja Startup School  |  Polityka plików cookie