Pułapki small biznesu. 133 mity, które niszczą Twoją firmę

Pułapki small biznesu. 133 mity, które niszczą Twoją firmę

Autor: Marek Jankowski

Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Onepress

Zarezerwuj (aktualnie wypożyczona)     Kup w księgarni

Stereotypy z natury rzeczy opierają się na niedokładnej wiedzy i powszechnych opiniach. Także utarte poglądy na temat prowadzenia firmy mogą bardzo pomóc w jej… upadku. Wiadomo, że na polityce, piłce nożnej i prowadzeniu biznesu teoretycznie znają się wszyscy — szczególnie ci, którzy nie mają z tymi dziedzinami wiele wspólnego. Dlatego, by uniknąć strzelenia samobójczej bramki, lepiej sięgnij po rzetelną i praktyczną dawkę informacji.

Schematy, według których działają osoby otwierające firmy, często są do siebie podobne. Tak samo jak pytania, które sobie zadają, i mity, w które wierzą. W tej książce prawdziwe odpowiedzi na realne pytania przedsiębiorców zostały zebrane w formie krótkich, konkretnych porad. Wykorzystaj je. Po co masz powielać te same błędy, które popełniło przed Tobą już wiele osób?

Nie zakładaj firmy, opierając się na „dobrych radach” wszechwiedzących życzliwych. Skorzystaj z doświadczenia eksperta! Marek Jankowski to praktyk biznesowy oraz wydawca czasopisma branżowego. Były reporter radiowy, współpracował również z prasą i telewizją. Wspiera małe firmy - takie jak Twoja - w ich codziennej działalności. Przytoczone w tej książce sytuacje są z życia wzięte i mają oparcie w uznanych regułach, którym podlegają firmy działające w gospodarce wolnorynkowej.

 31 marca 2012

Jerzy Seweryn na temat tej książki:

Ciekawa pozycja zarówno dla pracowników jak i pracodawców. Napisana przystępnym językiem przez praktyka. Argumenty obalające mity często poparte są wynikami badań. Ocenę trafności wyciągniętych wniosków pozostawiam czytelnikom.
Na zachęte zacytuję jeden z mitów:

„Mit 48.: Dla pracowników liczą się wyłącznie pieniądze.
Rzeczywistość: Ponad 60% badanych twierdzi, że wybierając pracodawcę, bierze pod uwagę warunki inne niż pensja.”

Partnerzy

© 2024 Fundacja Startup School  |  Polityka plików cookie