Ruby on Rails 2.1. Tworzenie nowoczesnych aplikacji internetowych

Ruby on Rails 2.1. Tworzenie nowoczesnych aplikacji internetowych

Autor: Jarosław Zabiełło

Rok wydania: 2008
Wydawnictwo: Helion

Pożycz z naszej biblioteki     Kup w księgarni

Język Ruby, opracowany w Japonii, długo pozostawał jedną z wielu tajemniczych „zabawek”, przeznaczonych dla niewielkiej garstki pasjonatów. Jednak gdy w roku 2005 powstał framework Rails, technologia Ruby on Rails rozpoczęła swój triumfalny pochód przez świat internetu. Ruby on Rails to niesamowite narzędzie, przeznaczone do tworzenia witryn WWW i aplikacji sieciowych. Przyspiesza ono i upraszcza proces programowania, wdrożenia oraz rozwijania aplikacji. Ruby on Rails w ciągu kilku lat wyrosło na poważnego konkurenta języka PHP, zdobywając coraz więcej zwolenników.

Książka „Ruby on Rails. Tworzenie nowoczesnych aplikacji internetowych” to podręcznik, dzięki któremu poznasz tajniki programowania w Ruby i korzystania z frameworka Rails. Dowiesz się, jak zainstalować i skonfigurować RoR na stacji roboczej i serwerze sieciowym, jak zbudowana jest aplikacja tworzona w Ruby on Rails, czym jest model MVC i na czym polega programowanie adaptacyjne (agile). Poznasz elementy języka Ruby i mechanizmy Rails, nauczysz się tworzyć interfejs użytkownika dla aplikacji, implementować komunikację z bazami danych oraz wykorzystywać techniki programowania obiektowego. Przeczytasz o wbudowanych w Rails mechanizmach testowania, usuwaniu błędów, łączeniu kodu Ruby z językiem JavaScript i wdrażaniu aplikacji RoR w środowisku produkcyjnym.

 9 września 2012

Grzegorz Dufajn na temat tej książki:

Ta książka nie nauczy Cię programować w Rails! Porównuje ona dwie wersje do siebie oraz omawia dość krótko każdy aspekt programowania w rails. Autor jest praktykiem jednak nie tworzymy tutaj żadnej aplikacji czy strony internetowej. W książce znajdują się ciekawe linki. Często w treści jedynie są sygnalizowane rozwiązania lub problemy które pod podanym adresem możemy zgłębić.
Ponieważ publikacja jest z przełomu 2008/2009 roku cześć informacji jest zwyczajnie nieaktualna.

Partnerzy

© 2024 Fundacja Startup School  |  Polityka plików cookie