[EN] The Smashing Book #1

[EN] The Smashing Book #1

Autor: Vitaly Friedman (editor)

Rok wydania: 2009
Wydawnictwo: Smashing Media

Pożycz z naszej biblioteki     Kup w księgarni

The Smashing Book is a printed book about best practices in modern Web design. The book shares technical tips and best practices on coding, usability and optimization and explores how to create successful user interfaces and apply marketing principles to increase conversion rates. It also shows how to get the most out of typography, color and branding so that you end up with intuitive and effective Web designs. And lastly, you will also get a peek behind the curtains of Smashing Magazine.

 25 marca 2012

Agnieszka Lewandowska-Dziewięcka na temat tej książki:

Jak często patrzysz na swój produkt nie z perspektywy kierownika projektu czy szefa przedsiębiorstwa, ale oczami klienta? Oceniasz jego jakość, wrażenie, jakie sprawia podczas użytkowania, skojarzenia i emocje, jakie wywołuje? Jak często chciałbyś zmienić coś w produkcie, ale nie do końca wiesz co?

„The Smashing Book” to książka o designie i projektowaniu w Internecie, przeznaczona dla osób, które designerami i projektantami nie są, ale mają lub chcą mieć wpływ na to, jak będzie wyglądać ich serwis internetowy lub jak ich marka będzie postrzegana w sieci.

W tajniki designu wprowadza nas dziesięć bardzo obszernych materiałów dotyczących m.in. projektowania aplikacji webowych, CSS, optymalizacji, podstawowych pojęć w typografii i Web-typografii, znaczenia kolorów, usability, roli designu w naszych działaniach marketingowych i sprzedażowych oraz w kreowaniu wizerunku marki.

Jakie znaczenie w interfejsie użytkownika mają kolory? Dlaczego warto znać takie pojęcia jak white space i grid? Jak ważny ze względu na przejrzystość i czytelność treści jest dobór czcio- nek w serwisie? Co to właściwie jest usability i jaki ma ono wpływ na konwersję w serwisie? Jakie są żelazne zasady użytecznych interfejsów? Jak dobry design może pomóc sprzedać produkt?

To wiedza na temat projektowania stron i serwisów internetowych zebrana w jednym miejscu, zaprezentowana w skondensowanej i atrakcyjnej formie. „The Smashing Book" to kompendium niezwykłe, bo składające się z 300 stron praktycznych porad, linków, grafik, prezentacji serwisów i wskazówek, które dotyczą niepozornych, jak mogłoby się zdawać, szczegółów. Bardziej techniczne osoby z pewnością docenią to, że znajdą tu wskazówki dotyczące dostosowania interfejsu do różnych systemów operacyjnych, rozdzielczości ekranu czy przeglądarek. Wisienką na torcie są wywiady ze znanymi projektantami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i opowiadają o tym, jak pracują.

Zasady i mechanizmy związane z projektowaniem stron zaprezentowane są na przykładach dobrze znanych światowych serwisów, takich jak Vimeo, MobileMe, Delicio.us, Amazon. Poznaje- my te szczegóły ich wyglądu czy działania, które sprawiają, że są one wzorem do naśladowania dla innych.

„The Smashing Book” to nie tylko książka kompendium, ale też źródło inspiracji, do którego można powrócić w dowolnym momencie i niekoniecznie czytać, ale choćby przeglądać w poszukiwaniu inspiracji i dobrych layoutów. Polecam również blog Smashing Magazine (smashingmagazine.com), na którym można prześledzić obecnie panujące trendy, a także znaleźć wskazówki, darmowe ikony i narzędzia przydatne do codziennej pracy.

Recenzja ukazała się z magazynie Proseed nr 20 (http://proseedmag.pl/magazyn)

 12 kwietnia 2012

Mariusz Ostapowicz na temat tej książki:

„The Smashing Book” to pierwsza z serii książek twórców bloga Smashing Magazine. Porusza ona wiele kwestii związanych z webdesignem w sposób prosty ukazując najlepsze wskazówki aby nasza strona stała się warta obejrzenia... ale zacznijmy od początku.

Książka oprawiona jest w miękką okładkę, zaś strony w środku są klejone, co oznacza iż ciężko jest maksymalnie ją otworzyć. Z czasem książka może się rozklejać co będzie powodowało wypadanie stron.

Książka zawiera 9 rozdziałów, które poruszają takie tematyki jak: design interfejsów użytkownika, kolory na stronie, zasady typografii i jej użycia, optymalizacja www, konwersja na stronie, właściwe budowanie marki. Nie ma tutaj miejsca na filozoficzne wywody, każdy rozdział jest poparty licznymi przykładami, po przeczytaniu których dowiesz się gdzie robiłeś błąd w dotychczasowych pracach nad stronami. Wymienione rozdziały nie są wybitnie trudne ani tym bardziej wyszukane, ale to o nich często nie myślimy i zapominamy.

Tej pozycji najbardziej skorzysta osoba która już trochę zajmowała się webdesignem w sieci, ale nie ma zbyt dużego doświadczenia. Albo też osoba, która brała udział w tworzeniu stron ale nie jest osoba techniczną. Warto wówczas sięgnąć po pozycję aby zrozumieć na czym polega dobry design oraz jak projektować i oceniać prace w których bierzemy udział.

 12 maja 2012

Krzysztof Pastorczyk na temat tej książki:

Autorzy znanego blogu SmashingMagazine.com, spisali swoją wiedzę w jednym miejscu którym jest książka „The Smashing Book”. Każdy kto ma styczność z projektowaniem stron internetowych czy zajmuje się grafiką zna ten blog i wie dobrze, że jest on jednym z najlepszych miejsc gdzie znajdziemy informacje o webdesing. Tak jak i blog, książka jest na wysokim poziomie..

Na pierwszy rzut idzie wygląd książki, a jest wykonana na dość grubym półmatowym papierze w kolorowym druku. Przyjemnie się ją czyta choć te kartki są tak sklejone, że przy mocnym użytkowaniu pewnie wypadną.

"Nie oceniaj książki po okładce" czyli zawartość merytoryczna książki... Tak jak napisałem wcześniej, jest na wysokim poziomie.. Autorzy przedstawiają nam kolejno jak zaprojektować stronę internetową, aby była ona przyjazna w odbiorze i użytkowaniu. Jest odpowiednio o przemyślanym układzie strony, interfejsie aplikacji internetowych, typografii, użyteczności, kolorach, optymizacji stron pod kątem szybkości ich działania.
Książkę mogę polecić każdemu kto chce się nauczyć pewnych sprawdzony zasad od profesjonalistów, a na prawdę warto bo jak na ten okres, w którym wydana była ta książka jest technicznie na czasie z krokiem w przyszłość : ) Osoby znające ten temat bardzo dobrze, pewnie nie znajdą tu nic dla siebie..

 6 kwietnia 2013

Krzysztof Gutkowski na temat tej książki:

Książka The Smashing Book jest świetnym zbiorem przepisów na udany projekt strony internetowej. Zawiera dziesiątki praktycznych zastosowań opisywanych technik. Nie brakuje też komentarzy dla technicznych aspektów wdrążenia danych rozwiązań i praktyk. Książka obowiązkowa dla każdego kto zajmuje się projektowaniem stron www.

Partnerzy

© 2024 Fundacja Startup School  |  Polityka plików cookie